0262 646 99 62

20 yıllık birikimin, müşteri memnuniyetine dönüştüğü yer...



MUADİL TONER NEDİR?

Muadil toner terimi Türk Dil Kurumuna göre eşdeğer, denk, benzer, eşit olarak tanımlanmaktadır.

Yazıcı imalatçısının haricinde başka bir imalatçı tarafından üretilmiş tonerlere Muadil toner demekteyiz. Yan sanayi diye de adlandırılırlar.

Fiyatları orijinal tonerlere göre 5 te 1 kadar düşük olmasından dolayı kullanıcılara büyük maliyet avantajları sağlamaktadır.

Ülkemizde son 5 yılda Muadil Toner kullanımının arttığını görmekteyiz ve pazar payını arttırma hedeflerindedir. Firmamızca satılan muadil tonelerin tamımı %100 sıfır tonerlerden oluşmaktadır.

Muadil Tonerin Yazıcıya Zarar verirmi ?

Yukarıda da biraz değindiğimiz gibi artık Dünyada muadil toner büyük bir sektör olmuştur. Özellikle Çin menşeili imalatçılar baskı kalitesi ve kapasiteyi arttırmak için muadil tonerlere büyük ARGE ve Test sonuçları aşamasından geçirip dünya pazarına öyle sunmaktadırlar. Bunu otomobil sektörü ile de kıyaslayabilirsiniz araç üreticisinin kullandığı fren balatası yerine piyasadan daha ucuza fren balatası almak gibide düşünülebilir, alınan fren balatasının arabaya bir zarar verme ihtimali olmaz. Maalesef ülkemizde toner dolum veya yenileme işlemi ya da muadil tonerlere çoğu yazıcı üretici servisleri en ufak arızada alakasız konularda bile olsa dolum mu yaptınız ya da muadil toner mi kullandınız gibi sonuçlara bağlayıp yazıcıları garanti dışı bırakabilmektedir.

Avrupa vb. gelişmiş ülkelerde bu durum böyle değildir tam tersine dolum ve yenileme işlemlerini Yazıcı üreticileri bizzat kendileri yapmaktadır. İnternette küçük bir araştırma ile dünya üreticilerinin Recyle (geri dönüşüm) programlarının Türkiye'de geçersiz olduğunu göreceksiniz peki bundaki amaç nedir?


gotoner toner dolumu nedir?
TONER DOLUMU NEDİR?
gotoner toner yenileme nedir?
YENİLEME TONER NEDİR?
gotoner muadil toner nedir?
MUADİL TONER NEDİR?
gotoner çipli toner nedir?
ÇİPLİ TONER NEDİR?
gotoner hangi yazıcıyı almalıyım?
HANGİ YAZICIYI ALMALIYIM?
gotoner toner dolumu yazıcıyıi bozar mı?
TONER DOLUMU YAZICIYI BOZAR MI?

Harita - Gebze Kartuş

40.802922, 29.4316347

Aysoft Gebze Yazıcı Servisi

GÜZELLER MAHALLESİ
DOĞAN CADDESİ NO:42

GEBZE, KOCAELİ, TÜRKİYE

www.gebzekartus.com


Aysoft Gebze Yazıcı Servisi