0262 646 99 62

20 yıllık birikimin, müşteri memnuniyetine dönüştüğü yer...

Gebze'deki Toner Tedarikçiniz!gotoner çipli toner nedir?

ÇİPLİ TONER NEDİR?

İlk başlarda faks cihazlarında kullanıcıları düşünerek iyi bir amaç için yola çıkılmıştır. Gelen faksın, alıcı tarafından kağıtta net bir şekilde görülmesini kesin olarak sağlamak amacıyla kullanılmaya başlamıştır. Faks geldiğinde YAZICI TONERİ boş olduğunda gelen faksın kağıt üzerine basılmama riskini ortadan kaldırmak ve boş kağıdın çıkmasını engelleyerek gelen faksları hafızaya alarak toner değiştikten sonra baskı yapılmasını amaçlamıştır.

Kullanıcıların, orijinal yazıcı tonerlerinin çok pahalı olmasından dolayı toner dolumu yaptırmaya ya da muadilini almaya yönelince orijinal toner satışlarında bir düşüş yaşanmıştır. Bu durumdan rahatsız olan yazıcı üretici firmaları, yazıcı tonerlerine çip takmaya başlamışlardır.

Üretici firmaların bir kısmı yalnızca sahte toner kartuşunu engellemek ve kullanıcıya kaç sayfa baskı yaptığını ve yaklaşık kaç sayfa daha baskı daha baskı yapabileceğini tahmini rakamlarla bildirme amacı ile ucuz fiyatlı toner çipi kullanırken bazı firmalar ise dolum yapılmasını tamamıyla engellemek veya toner dolumu yaptırmanın maliyetlerini çok yükseltmek amacı ile detaylı elektronik kart biçiminde toner çipi kullanmaktadır.

Toner çipi değişmeyen birçok yazıcının kartuşuna dolum yapılmasına rağmen çip değişmediğinden dolayı kartuşu yazıcı görmediğinden, çalışmaya başlamamaktadır.

Yenileme toner veya toner dolumu yapan dolum merkezleri, çip değişimi yapmadan yazıcı çalışmayacağından dolayı mecburen çipin değişimini yapmakta, bunun doğal sonucu olarak da çip fiyatları toner dolumu veya yenileme toner fiyatlarına yansıtılmaktadır.


gotoner toner dolumu nedir?
TONER DOLUMU NEDİR?
gotoner toner yenileme nedir?
YENİLEME TONER NEDİR?
gotoner muadil toner nedir?
MUADİL TONER NEDİR?
gotoner çipli toner nedir?
ÇİPLİ TONER NEDİR?
gotoner hangi yazıcıyı almalıyım?
HANGİ YAZICIYI ALMALIYIM?
gotoner toner dolumu yazıcıyıi bozar mı?
TONER DOLUMU YAZICIYI BOZAR MI?

Harita - Gebze Kartuş

40.802922, 29.4316347

Aysoft Gebze Yazıcı Servisi

GÜZELLER MAHALLESİ
DOĞAN CADDESİ NO:42

GEBZE, KOCAELİ, TÜRKİYE

www.gebzekartus.com


Aysoft Gebze Yazıcı Servisi